Zapowiedz sequela Blood Rage?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
bowie
Posty: 488
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: bowie »

Eric pracuje nad sequelem do BR: "Eric’s upcoming CMON games include tabletop adaptations of Cyberpunk 2077, a Blood Rage sequel, a family game co-designed with Mike Elliot codenamed Barrrge, as well as more than a dozen other projects in different stages of development"

https://cmon.com/press/eric-lang-steps- ... 8oQcA7ubW0
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: zsuedama »

Wow, ciekawe i chyba niespodziewane info. Ciekawe czy to bardziej BR 2.0 czy coś zupełnie innego ale podpinającego się pod tą grę.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Scamander »

Na reddicie ktoś pisał że "Blood Rage sequel" odnosi się do gry Ankh. Także można spać spokojnie :)
bowie
Posty: 488
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Scamander pisze: 29 sie 2020, 08:50 Na reddicie ktoś pisał że "Blood Rage sequel" odnosi się do gry Ankh. Także można spać spokojnie :)
Dziwne, że użyto określenie BR sequel skoro znana jest już nazwa: Ankh. Ma to jednak sens, bo zapewne Ankh jest jeszcze testowane. Ja jednak nie wykluczyłbym, że chodzi o kolejną grę z serii BR, RS, Ankh. I oby to było uniwersum Majów czy Azteków
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11030
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Scamander pisze: 29 sie 2020, 08:50 Na reddicie ktoś pisał że "Blood Rage sequel" odnosi się do gry Ankh. Także można spać spokojnie :)
A nie NO TO JAK KTOŚ napisał na reddicie...
XD

Chyba ze to pracownik CMON to zwracam honor ;)
Ale nazwa Ankh jest znana, wiec dziwne by bylo używanie nazwy BR sequel
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: sin »

Informacja na reddicie pochodzi od zwykłego "randoma", w dodatku nie jest poparta jakimkolwiek źródłem. Co więcej, w samym tekście podlinkowanym przez bowie'go możemy przeczytać:
This move comes on the heels of two successful Lang-led launches in 2020: Marvel United and Ankh.
Skłaniam się więc zdecydowanie bardziej ku scenariuszowi, w którym BR sequel odnosi się do innego projektu, chociaż rzeczywiście na tę chwilę brak wystarczających informacji aby uzykać pewność.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: Scamander »

japanczyk pisze: 29 sie 2020, 09:27 nazwa Ankh jest znana, wiec dziwne by bylo używanie nazwy BR sequel
Dziwne to by było zrobienie zapowiedzi dosłownego sequela BR w notce CMONu o odejściu Langa ze stanowiska kierowniczego. No, ale jak ktoś chce niech się doszukuje teorii spiskowych :D
bowie
Posty: 488
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

Scamander pisze: 29 sie 2020, 10:06 Dziwne to by było zrobienie zapowiedzi dosłownego sequela BR w notce CMONu o odejściu Langa ze stanowiska kierowniczego. No, ale jak ktoś chce niech się doszukuje teorii spiskowych :D
Wyraźnie jest napisane, że Eric będzie się teraz koncentrował na rozwoju gier, a więc podanie we wspomnianej notce projektów nad którymi pracuje ma swoje uzasadnienie. No cóż, pożyjemy, zobaczymy... Ale na pewno coś tam zobaczymy :)
bowie
Posty: 488
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: bowie »

na swoim FB Eric pisze, że bedzie freenalcerem, zakładam zatem, że będzie miał więcej czasu na projektowanie
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: zsuedama »

Hmmm, wydaje mi się jednak, że to jest niefortunnie napisane i chodzi o Ankh, raczej by w ten sposób nie zapowiedzieli gry.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: sin »

zsuedama pisze: 29 sie 2020, 12:37 Hmmm, wydaje mi się jednak, że to jest niefortunnie napisane i chodzi o Ankh, raczej by w ten sposób nie zapowiedzieli gry.
Dosłownie w tym samym zdaniu po przecinku jest zapowiedź innej gry, o której wcześniej nie było nigdzie mowy (przynajmniej z tego co wiem), także ten argument uznaję za nietrafny.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Blood Rage (Eric M. Lang)

Post autor: SuCHaR »

zsuedama pisze: 29 sie 2020, 01:26 Wow, ciekawe i chyba niespodziewane info. Ciekawe czy to bardziej BR 2.0 czy coś zupełnie innego ale podpinającego się pod tą grę.
yyyy ale co?
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: sasquach »

Swego czasu (dawno) Lang wspominał, że pracuje nad dodatkiem do Blood Rage'a. Być może dodatek rozrósł się do wersji 2.0.
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: zsuedama »

Czy pojawiła się na ten temat jakaś nowa informacja albo wyjaśnienie?
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: zsuedama »

Sorry za post pod postem. Takie cuś Lang wrzucił, screen kradziony z BGG:

Obrazek
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: beam022 »

Czy cokolwiek z tego wyszło? Były jakieś informacje, projekt porzucony, jakikolwiek update od Erica?
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: YuZ »

Oby nie. Blood Rage to gra kompletna. Ostatnia normalna gra Langa. Nie tracąca z grywalnosci nawet po kilkudziesięciu partiach. Dodanie do niego czegoś nowego najprawdopodobniej oznaczałoby dryfowanie w model ostatnich wytworów Langa, czyli biedny wykastrowany core i milion płatnych dodatków niekoniecznie trzymających się kupy.
Awatar użytkownika
beam022
Posty: 687
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 179 times
Kontakt:

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: beam022 »

Pewnie masz rację. Ja sobie BR bardzo cenię. Kupiłem BR Digital z dodatkowymi figurkami, ale najczęściej gramy bez nich, ew. z kilkoma które nie wywracają gry do góry nogami. Ale na aktualnie prowadzonej zbiórce po druk dodatków fanowskich zapisałem się na wszystko bez umiaru ;)
mirukan pisze: 28 gru 2021, 19:05(...) Nie pasuje to po grzyba korzystasz z forum? (...) Masz problem? (...) Nikt Cię tu siłą nie trzyma!
Korvus
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:07
Has thanked: 1 time

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: Korvus »

Bardzo długo już nikt nie odpisywał w temacie. Czy może ktoś natrafił na jakieś newsy na BGG lub gdzieś? ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11030
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: japanczyk »

Bo ja wiem, może to był Mordred?
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: sasquach »

YuZ pisze: 08 sty 2022, 09:04 Oby nie. Blood Rage to gra kompletna. Ostatnia normalna gra Langa. Nie tracąca z grywalnosci nawet po kilkudziesięciu partiach. Dodanie do niego czegoś nowego najprawdopodobniej oznaczałoby dryfowanie w model ostatnich wytworów Langa, czyli biedny wykastrowany core i milion płatnych dodatków niekoniecznie trzymających się kupy.

Jaki milion dodatków? Porównajmy retail:
Blood Rage - 3 dodatki
Risign Sun - 3 dodatki
Ankh - 3 dodatki

Coś tu się nie zgadza z tym co napisałeś
japanczyk pisze: 29 lip 2023, 08:46 Bo ja wiem, może to był Mordred?
Wątpię, nic nie wspominali o udziale Langa, a raczej by się chwalili.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11030
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: japanczyk »

Pamiętaj, że to zapowiedz z 2020 roku, Lang odszedł gdzies wtedy z CMON jeśli dobrze pamietam
Możliwe że Mordred byl na tapecie juz wtedy (raczej na pewno), możliwe że był też w klimacie BR i zrobili retheme, a jako ze Lang odszedł to kto inny rozwinął gre
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: sasquach »

1. Lang odszedł w sierpniu 2020.
2. tweet jest ze stycznia 2021, czyli pół roku później
3. w live wspominali, że pracowali nad grą jakieś dwa lata, a Lang odszedł 3 lata temu
4. Lang wspomina o dodatku

Oczywiście jednoznacznie wykluczyć Mordreda nie sposób, ale jakoś mnie to nie przekonuje.
Jak będzie na Essen to go spytam :D
Korvus
Posty: 18
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:07
Has thanked: 1 time

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: Korvus »

japanczyk pisze: 30 lip 2023, 09:21 Pamiętaj, że to zapowiedz z 2020 roku, Lang odszedł gdzies wtedy z CMON jeśli dobrze pamietam
Możliwe że Mordred byl na tapecie juz wtedy (raczej na pewno), możliwe że był też w klimacie BR i zrobili retheme, a jako ze Lang odszedł to kto inny rozwinął gre
Brzmi to co najmniej mało wiarygodnie. To wszystko co napisałeś oznaczałoby, że Lang został okradziony z własności intelektualnej.
Naprawdę wierzysz, że mogliby ukraść jego mechanikę i zapakować w nowe pudełko w postaci reskina? Miałoby to przejść bez echa? Mimo jego odejścia myślę, że nadal zależy wszystkim na pozytywnym PR. Nie kupuję tego.

Mordred wydaje się mi na pierwszy rzut oka mocno inspirowany grami Langa ale coś czuję, że nie do końca jest przemyślany i nie będzie tak grywalny. Takie przeczucie mam. Z zewnątrz wygląda jak Ankh z planszą bardziej w stylu BR (no i ten motyw kataklizmu) ale jest tylko taką kopią. Nie przyciągnął mnie.

Podsumować można to jako taki odgrzewany kotlet. Duża szansa, że się mylę ale też staram się sam zniechęcać do tej gry żeby nie popaść w kolejny szał zakupowy. Bardziej interesuje mnie co ten Eric jeszcze wymyśli.

Wydaje mi się w ogóle, że Eric może mieć ekskluzywne prawa do gry Blood Rage lub samego rozwoju, i nic więcej do tej gry CMON nie może sam wydać (nawet promo figurek różnych już nie dawają do tej gry - stąd mój wniosek). Za to Eric może zrobić Blood Rage 2 bez problemu.

To może mieć związek z tym, że BR jest reinkarnacją jego gry Midgard, a ona powstała raczej dużo zanim pracował dla/z CMON. Inna sytuacja była z RS i Ankh, bo one już wyszły przy pełnej (współ)pracy Lang/CMON. Może to powód dlaczego zdecydował się odejść. Zbyt duże ograniczenia do jego praw nad twórczością.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 993
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Zapowiedz sequela Blood Rage?

Post autor: Leinadus »

Korvus pisze: 31 lip 2023, 14:21
Wydaje mi się w ogóle, że Eric może mieć ekskluzywne prawa do gry Blood Rage lub samego rozwoju, i nic więcej do tej gry CMON nie może sam wydać (nawet promo figurek różnych już nie dawają do tej gry - stąd mój wniosek). Za to Eric może zrobić Blood Rage 2 bez problemu.
Niestety, ale ten argument został obalony jakiś czas temu, CMON zapowiedział komiks Blood Rage
Our next announcement for Comic-Con International is this special fold out poster, illustrated by Marco Checchetto. He will be signing it when at our booth!

And also, it might give you a bit of a glimpse into a future project in the pipeline...

Blood Rage comics, based on the acclaimed board game and from the minds of artist Fico Ossio (Aquaman/Green Arrow: Deep Target, Mister Miracle) and writer Ethan Sacks (Old Man Hawkeye, Star Wars: Bounty Hunters)! A new twist on classic Norse mythos. Coming soon, stay tuned!
No i sam Lang na ten temat nie milczy aż tak długo:

Took a long break from working on Blood Rage expansion, to regain perspective, and now working on it again with renewed vigour 👀

I didn't want to throw the entire thing away!

Progress

4:43 PM · 28 kwi 2023
ODPOWIEDZ