Wlasna gra - betatesty

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Wlasna gra - betatesty

Post autor: aswiech »

Witam,
Jak w temacie: robie gre - nie samorobke, lecz calkowicie oryginalna. Teraz - jako ze wszystko jest juz dograne, trzeba potestowac. Wkopalem sie troche wzetony i znaczniki, stad moje pytania:
- czy gdzies w Krakowie mozna kupic cos, z czego zrobie zetony heksagonalne (nie mysle o modelinie:) )
- interesuja mnie rowniez podstawki pod postaci - takie jak w Drakonie
- jak wyzej - kolorowe znaczniki.
Postanowilem zapytac zaprawionych w bojach samorobkowiczow, bo nie bardzo mam jak biegac po sklepach (wiekszosc zamykaja o 17, a ja pracuje do 17.30), wiec moze macie pomysly o co pytac, to zone wysle:)
Pozdrawiam
Andre
chefir
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2005, 18:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: chefir »

http://www.incompetech.com/beta/plainGraphPaper/ -- autor tej strony udostępnia gotowe siatki, w tym heksagonalne. Można je sobie wydrukować np. na folii albo papierze samoprzylepnym z naniesionymi cyferkami czy literkami, albo symbolami - co potrzebujesz. Ja korzystam z tego przy mojej grze. Potem takie coś możesz nakleić na podkład - zwykły albo kolorowy bristol, tekturę, drewno, plastik, jednym słowem co masz pod ręką. Wycinać trzeba samemu, chociaż może jak pójdziesz do jakiegoś punktu poligraficznego to zrobią ci za parę groszy? Nie wiem, nie próbowałem.

Co do podstawek i bzdecików to nie mam pomysłu, ale takie tematy pojawiały się na forum, tylko dobrze poszukaj. Zresztą w dziale "Pomysły i idee" chyba.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Wlasnie tego wycinania chcialem uniknac:)
W razie czego tak sobie poradze, ale myslalem raczej, czy nie widzieliscie czegos, co moze sluzyc za "forme" do takich zetonow.
Przydalaby sie zreszta to fabrykacji np. Hive'a:)
Coz - sobota wolna przede mna, to sie hopne po sklepach papierniczych. Chyba ze wczesniej wymysle cos w zamian.
A tego linka sobie juz druknalem heksy, pracowicie powycinalem plansze i odbilem na ksero a3 - wyszlo w miare.
Teraz jeszcze tile i bedzie dobrze.
Najgorsze, ze nie mam tytulu:) Uwazam tymczasem, ze to mozna na koncu wymyslec:)
chefir
Posty: 4
Rejestracja: 05 wrz 2005, 18:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: chefir »

Jak napiszesz coś wiecej o grze to społeczność forumowa pomoże wymyślić tytuł na pewno:)

I, jak zawsze, zgłosi wstępne uwagi albo wygłosi wstępne peany ;)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Wiesz, ja z tych co dmuchaja na zimne.
Najpierw zobacze jak dziala i pokusze sie o rozpiske:)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Jak bedziesz cos potrzebowal, ala moj hive - porobic hexy czy cos z drewna[nie moge z PCV,ale np granit da rade ponacinac czy wygrawerowac jakis napis,ale to akurat dosc kosztowne bedzie{granit ciezki,koszty transportu,uslugi itp, zetony hex z niskiego drewna[1mm] to nie problem], np mape z drewna z ponacinanymi przejsciami i nie zalezy Ci na czasie[obecnie mam sesje]. To sie polecam ;).

Moj hive:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ten Hive jest BOSKI:)
Mysle nad zamowieniem:) Do tego oczywiscie odezwe sie w temacie, bo takie zetony przydadza sie rowniez na przyszlosc.
Z ciekawosci - czym to robisz? Jakas specjalistyczna maszyna jest potrzebna?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

aswiech przeczytaj info w topicku o samorobkach[ostatnie strony]. Sorki ale mam natlok zajec teraz i odpisuje na szybko.
Awatar użytkownika
nilfheim
Posty: 72
Rejestracja: 27 wrz 2006, 16:05

Post autor: nilfheim »

a moglibysmy poznac zasady gry? albo chociaz jakis skrot?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Ps. Andre ;) podstawki pod postacje/drzwi itp mam pomysl jak zrobic... razem z postaciami/drzwiami/innymi pierdolami na tym stojacymi z drewna{jedyny minus beda płaskie, na obrotnice na razie nie ma kasy} ;). Moze na okresie miedzysemestralnym wyczaje dobra technike malowania wybiorczo drewna[pierwsze jakis lakier potem farba], to znajdziesz dobrego malarza i bedziesz mial extra versje ;). Znaczniki[ofc z drewna,ew mozesz sobie kupic na allegro zestaw 4000 guzikow za 30 pln http://allegro.pl/show_item.php?item=155831915 i ponaklejac odpowiednie nalepki na nie, napy tez by sie spisaly http://allegro.pl/item157395881_napy_ok ... towni.html ] tez mozna wykombinowac.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

--> n. - zasady beda, jak przetestuje gierke - moze juz w piatek:)
--> B. - przegladam aukcje i faktycznie, dobra idea. Tym bardziej, ze mam zamiar zajac sie produkcja troche, wiec... Przyda sie;)
Awatar użytkownika
bezimienny
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2004, 15:18
Lokalizacja: Kraków

Re: Wlasna gra - betatesty

Post autor: bezimienny »

aswiech pisze:Witam,
.....
- interesuja mnie rowniez podstawki pod postaci - takie jak w Drakonie
.....
Andre
Spróbuj zakrętek od butelek (tych z tworzywa sztucznego). Nacinasz piłką, albo nożykiem (symetrycznie z dwóch stron - nakrętka oczywiście jest skierowana gwintem do góry :) ). Wkładasz kartonik i masz podstawkę taką jak w drakonie. Jakby było za lekkie i się przewracało - użyj plasteliny - trochę na dno zakrętki i już środek ciężkości obniżony.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Dzieki za sugestie. Nie ma to jak rozmawiac z profesjonalistami:)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

aswiech pisze:--> n. - zasady beda, jak przetestuje gierke - moze juz w piatek:)
--> B. - przegladam aukcje i faktycznie, dobra idea. Tym bardziej, ze mam zamiar zajac sie produkcja troche, wiec... Przyda sie;)
Przynieś do Śródziemia to potestujemy :D
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Masz to u mnie. :)
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

zdradz nam chociaz planowana ilosc osob... bo mam nadzieje ze sie jakos wcisne do pierwszej/drugiej rozgrywki
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Zatem zglaszajcie sie - to wysle zasady, chetnie tez uslysze uwagi. Po pierwszej grze obiecuje - rzuce na forum wieksza liczbe informacji. :)
Jak na razie to sie waham przy podstawowych zalozeniach w miare przemysliwania sprawy:)
ODPOWIEDZ