Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: EsperanzaDMV »

Pytanko - czy do Pagana pasują Ultra Pro-Fit? Widzę na sleeveyourgames, że rozmiar to 63x88mm, UltraProFit mają 64x89, wydaje się że będą idealne, ale wolę się upewnić.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 275
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Malibu »

Sa większe więc powinny, ja wziąłem Rebelowe Corvusy
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: EsperanzaDMV »

EsperanzaDMV pisze: 14 mar 2024, 20:56 Pytanko - czy do Pagana pasują Ultra Pro-Fit? Widzę na sleeveyourgames, że rozmiar to 63x88mm, UltraProFit mają 64x89, wydaje się że będą idealne, ale wolę się upewnić.
Sam sobie odpowiem - Ultra ProFity pasują idealnie do Pagana. Doskonałe dopasowanie, bez żadnych luzów po bokach.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Koszulkowal ktoś karty magów do brw rebirth w palladiny 146x89 albo sleeve kings?
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 38
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 76 times
Been thanked: 53 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Zerthin »

Rykas pisze: 18 mar 2024, 20:50 Koszulkowal ktoś karty magów do brw rebirth w palladiny 146x89 albo sleeve kings?
Paladin Morholt - karty są od biedy akceptowalne ALE nie włożysz ich w koszulach w planszetki
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1252 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: mat_eyo »

Ktoś podpowie ile i jakie koszulki do ISS Vanguard (podstawka + personal files). Wiem, że można sprawdzić na bgg i widzę, że jest ponad 700 kart standard ccg, ale w co ubrać małe karty? Preferuję Rebele Premium, które będą najsensowniejsze?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

mat_eyo pisze: 20 mar 2024, 16:10 Ktoś podpowie ile i jakie koszulki do ISS Vanguard (podstawka + personal files). Wiem, że można sprawdzić na bgg i widzę, że jest ponad 700 kart standard ccg, ale w co ubrać małe karty? Preferuję Rebele Premium, które będą najsensowniejsze?
Tak jak jestem zwolennikiem koszul kowania wszystkiego, to w ISS zakoszulkowalem tylko karty które się tasuje. Z małych na pewno eventy, discovery, chyba rank up. Z CCG tylko section cards – inne są numerowane i wyciągane jako mapa, warunki pogodowe itp. Głównym problemem dla mnie było to, że po zakoszulkowniu całości nie da się tego wcisnąć do pudła. Jak będę w domu to sprawdzę dokładnie.
Zaś co do koszulek, to u mnie Paladin, więc o Rebel się nie wypowiem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1252 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: mat_eyo »

Jiloo pisze: 20 mar 2024, 16:33 Tak jak jestem zwolennikiem koszul kowania wszystkiego, to w ISS zakoszulkowalem tylko karty które się tasuje. Z małych na pewno eventy, discovery, chyba rank up. Z CCG tylko section cards – inne są numerowane i wyciągane jako mapa, warunki pogodowe itp. Głównym problemem dla mnie było to, że po zakoszulkowniu całości nie da się tego wcisnąć do pudła. Jak będę w domu to sprawdzę dokładnie.
Zaś co do koszulek, to u mnie Paladin, więc o Rebel się nie wypowiem.
Też mi się wydaje, że akurat tutaj nie ma co koszulkować kart, które leżą w pudełku, na stole albo w klaserze. Co do tego ostatniego, to karty w koszulkach do niego wchodzą, np. odkrycia? Paladiny dobrze leżą na tych małych kartach? Bo one są jakieś niewymiarowe chyba, a Paladiny też lubię, więc mogę w nie Vanguarda ubrać :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

mat_eyo pisze: 20 mar 2024, 19:17 Też mi się wydaje, że akurat tutaj nie ma co koszulkować kart, które leżą w pudełku, na stole albo w klaserze. Co do tego ostatniego, to karty w koszulkach do niego wchodzą, np. odkrycia? Paladiny dobrze leżą na tych małych kartach? Bo one są jakieś niewymiarowe chyba, a Paladiny też lubię, więc mogę w nie Vanguarda ubrać :)
Sprawdziłem, ja mam tylko 160 kart zakoszulkowanych. 120 kart sekcji (CCG) i 40 kart wydarzeń (mini euro).
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tassman »

Dotyczy: DOMINION
Mam dość dużo i wszystko zapakowane w CZARNE. Pytanie do tych co posiadają 1nd edition i kupili 2nd edition albo update pack. Czy rewersy kart różnią się kolorystycznie?
Mam ochotę zakoszulkować całość i chciałbym w przeźroczyste. Pytanie tylko czy w czasie gry nie będę widział różnicy.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tassman pisze: 21 mar 2024, 11:28 Dotyczy: DOMINION
Mam dość dużo i wszystko zapakowane w CZARNE. (...)
Masz koszulki z czarnymi pleckami do Dominiona? Jestem w szoku, że ktoś wypuścił kolorowe koszulki w rozmiarze Standard European.
Niestety w pozostałych kwestiach nie pomogę, chciałem tylko wyrazić zaskoczenie, wybacz ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bdm
Posty: 597
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 402 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bdm »

Czy są koszulki z zaokrąglonymi rogami?

Tak jak wcześniej byłem wrogiem koszulkowania tak teraz koszulkuję w zasadzie wszystko. Wszelkie gry z mechanizmem deckbuildingu powinny być koszulkowane. Popsułem sobie tak Harry'ego Pottera Hogwarts Battle gdzie karty startowe można było wyczuć z zamkniętymi oczami.
Michelito42
Posty: 42
Rejestracja: 02 gru 2021, 12:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszulki na karty

Post autor: Michelito42 »

tassman pisze: 21 mar 2024, 11:28 Dotyczy: DOMINION
Mam dość dużo i wszystko zapakowane w CZARNE. Pytanie do tych co posiadają 1nd edition i kupili 2nd edition albo update pack. Czy rewersy kart różnią się kolorystycznie?
Mam ochotę zakoszulkować całość i chciałbym w przeźroczyste. Pytanie tylko czy w czasie gry nie będę widział różnicy.
Rewers jest ten sam, więc śmiało możesz koszulkować w przezroczyste
bolek
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 31 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bolek »

bolek pisze: 18 lut 2024, 18:25
minimati pisze: 18 lut 2024, 00:21
Spoiler:
Bo jest podany zewnętrzny rozmiar koszulki, a nie rozmiar karty, które ta koszulka mieści.
O kurcze, faktycznie! Aż zmierzyłem rebele i co prawda mają 66x90... ale te chińskie pozostają ciekawą alternatywą. Tak czy inaczej dzięki i za cynk i za uświadomienie;]
Kupiłem kilka opakowań na próbę. Jeżeli chodzi o rozmiar to chińskie są identyczne. Jakość/grubość na moje oko taka sama. Jedyna różnica to faktura plecków. W rebelowych kolorowa folia ma delikatną, bardzo drobnoziarnistą fakturę. Taka mąka. Pod słońce nie błyszczą zbyt mocno, są bardziej matowe. W przypadku chińskich ziarno jest wyraźniejsze. Nie są to "kropeczki" a bardziej rozciągnięte maznięcia albo zlane pary kropek. Bardziej błyszczą gdy patrzy się z boku. Co ciekawe kolor wydaje się być ten sam.
Jako alternatywa zdecydowanie się sprawdzą. Jako kontynuacja - nie.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1021
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 757 times
Been thanked: 236 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Beskid »

Koszulkował ktoś Brian Boru? zastanawiam się nad Gamegenic: Prime Tarot-Sized Sleeves, w opisie 71x120 mm
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5297
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1710 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: BOLLO »

bdm pisze: 03 kwie 2024, 19:18 Czy są koszulki z zaokrąglonymi rogami?
Nie spotkałem się z takimi ale fakt nie szukałem bo nie widzę takiej potrzeby. Myślę że jakis powód jest skoro topowi producenci takowych nie mają w ofertach.
Strud
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 43 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Strud »

Koszulki musiałyby być zauważalnie większe od kart, a raczej wszyscy preferują dopasowane.
Ew zaokrąglenie kart tu nie pomaga, dół pewnie dałoby się jeszcze jako tako ogarnąć, ale przecież kartę trzeba jakoś do tej koszulki włożyć, więc albo nie zaokrąglamy góry (więc po co to robić), lub wraca problem oversize.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5297
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1710 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: BOLLO »

może gdzieś by przypiąć do pierwszego posta takie wyszukiwajki koszulek? Ograniczyłoby to niepotrzebne pytanie "jaka koszulka..."

https://www.sleeveyourgames.com/
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... mes?page=1
https://bgc.moscow/bgg/
https://koszulki.rebel.pl/
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

BOLLO pisze: 04 cze 2024, 16:18 może gdzieś by przypiąć do pierwszego posta takie wyszukiwajki koszulek? Ograniczyłoby to niepotrzebne pytanie "jaka koszulka..."

https://www.sleeveyourgames.com/
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... mes?page=1
https://bgc.moscow/bgg/
https://koszulki.rebel.pl/
Oczywiście jestem za tym, żeby dać te linki w pierwszym poście. Natomiast nie wierzę, że to ograniczy pytania. Generalnie ludzie nie sprawdzają pierwszego postu tylko pytają.

PS. Geeklista z BGG jest w pierwszym poście, ale ona jest nieaktualizowana od 2023. Czyli od wprowadzenia zakładki Sleeve It, która nota bene powstała jako rozwinięcie tej geeklisty, .
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2109
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 436 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

ma ktoś namiar na koszulki do kwadratowych kart do Wyrmspan (Na skrzydłach smoków) ?
wg bgg rozmiar karty 57x57, chciałbym gotowe pod wymiar - chciałbym uniknąć przycinania koszulek o rozmiarze 58x88.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2446
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 534 times
Been thanked: 461 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tomp pisze: 04 cze 2024, 17:29 wg bgg rozmiar karty 57x57, chciałbym gotowe pod wymiar
Na BGG masz też wszystkie marki koszulek produkowanych w tym rozmiarze.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2109
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 436 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

wiem.
jednocześnie, nie jest to cała pula dostępnych na rynku.
chciałbym kupić takie, które są dostępne na polskim rynku.
może, ktoś rozwiązał podobny problem bez ściągania koszulek spoza pl.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
ODPOWIEDZ