Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Yorvell pisze: 08 kwie 2023, 13:44 Zastanawiam się jednak, jak rozegrać kwestie zabezpieczenia kart. Jestem raczej z tych co koszulkuja i o ile nie mam problemu z kartami których nie trzeba tasować, to jednak część chciałbym mieć zabezpieczone. Oczywiście insert nie jest doskonały (oprócz tego że mieści karty na styk, to jeszcze muszę dorobić zakładki żeby karty nie latały po pudełku) i będę musiał sobie chyba ogarną dodatkowe pudło na aktualnie używane karty.
Dla kart tech i projektów polecam segregator. Bardziej poręczne rozwiązanie niż szukanie po pudle. Drugie rozwiązanie to jakiś insert np. od fancy but functional, tylko to już jest w cholerę drogie.

Obrazek
Sixshot
Posty: 227
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 24 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Sixshot »

ten dodatek do ATO o którym piszecie to jest ten akt 4 i 5 czy jeszcze cos nowszego ? gdzie w ogóle znajdę oficjalne info o tej grze i dodatkach / dodrukach ?
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 467 times
Been thanked: 394 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dhel »

Sixshot pisze: 08 kwie 2023, 15:39 ten dodatek do ATO o którym piszecie to jest ten akt 4 i 5 czy jeszcze cos nowszego ? gdzie w ogóle znajdę oficjalne info o tej grze i dodatkach / dodrukach ?
Dodatek do core Aeon Trespass to jest cykl 4 i 5.
Sins of Herakles to jest nowa samodzielna gra w tym swiecie ze startem w maju . Najnowsze informacje były w updacie na kickstarterze. Ogólnie jeśli chcesz więcej się dowiedzieć o cyklu 4 i 5 to tez jest we wcześniejszych informacjach, sporo czytania..
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Sixshot pisze: 08 kwie 2023, 15:39 ten dodatek do ATO o którym piszecie to jest ten akt 4 i 5 czy jeszcze cos nowszego ? gdzie w ogóle znajdę oficjalne info o tej grze i dodatkach / dodrukach ?
Kickstarter i strona kampanii z aktualizacjami, to jest ich główne medium komunikacyjne.
Vaspher
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:11
Has thanked: 175 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Vaspher »

Jak długo trzeba było czekać na otrzymanie ATO (od kampanii do przesyłki)?
Jak myślicie - jak długo będzie trwała produkcja w przypadku Twelve Sins of Herakles? :?:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Ardel12 »

Vaspher pisze: 08 kwie 2023, 18:20 Jak długo trzeba było czekać na otrzymanie ATO (od kampanii do przesyłki)?
Jak myślicie - jak długo będzie trwała produkcja w przypadku Twelve Sins of Herakles? :?:
Kampania skończyła się 2019 Wrzesień, więc 3 lata czekania.
Dla grzechów powinno pójść szybciej, ale 2 lata bym strzelał od ręki jak walnął takiego molocha znowu :D

Tutaj masz link do zapisania się na start kolejnej kampanii:
Vaspher
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:11
Has thanked: 175 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Vaspher »

Ardel12 pisze: 08 kwie 2023, 18:29 Tutaj masz link do zapisania się na start kolejnej kampanii
Dzięki za odpowiedź! Już zapisany, liczę na zbiórkę forumową :D
Czy angielski jest do ogarnięcia? Czy jakoś sobie pomagacie przy rozgrywce (np. tłumaczenie obrazów)?
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Vaspher pisze: 08 kwie 2023, 18:37
Ardel12 pisze: 08 kwie 2023, 18:29 Tutaj masz link do zapisania się na start kolejnej kampanii
Dzięki za odpowiedź! Już zapisany, liczę na zbiórkę forumową :D
Czy angielski jest do ogarnięcia? Czy jakoś sobie pomagacie przy rozgrywce (np. tłumaczenie obrazów)?
Jak najbardziej jest do ogarnięcia - ale nie wiem jakie masz doświadczenie z ENG :) więc trudno definitywnie doradzić. Chociaż nie znam wielu terminow czy idiomow to jakoś nie narzekam, czyta mi sie to wszystko świetnie, tyle że.... no pracuję w tym języku prawie dwadzieścia lat więc trochę tam umiem.

Ale, ale - dzięki opcji tłumaczenia w telefonie przez kamerkę aparatu to jezykowy próg wejścia w tytuły z dużą ilością tekstu jest banalnie niski. Potestuj na dowolnych angielskich tekstach jak sobie radzi aktualnie google translate. Jest dobrze, a bedzie jeszcze lepiej bo proces tłumaczenia coraz mocniej bazować będzie na modelach językowych - myślę że spokojnie można do tego podejść nawet z minimalną kompetencją językową - ale oczywiście z asystą telefonu.
Vaspher
Posty: 87
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:11
Has thanked: 175 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Vaspher »

tommyray pisze: 08 kwie 2023, 19:34 Jak najbardziej jest do ogarnięcia - ale nie wiem jakie masz doświadczenie z ENG :) więc trudno definitywnie doradzić. Chociaż nie znam wielu terminow czy idiomow to jakoś nie narzekam, czyta mi sie to wszystko świetnie, tyle że.... no pracuję w tym języku prawie dwadzieścia lat więc trochę tam umiem.

Ale, ale - dzięki opcji tłumaczenia w telefonie przez kamerkę aparatu to jezykowy próg wejścia w tytuły z dużą ilością tekstu jest banalnie niski. Potestuj na dowolnych angielskich tekstach jak sobie radzi aktualnie google translate. Jest dobrze, a bedzie jeszcze lepiej bo proces tłumaczenia coraz mocniej bazować będzie na modelach językowych - myślę że spokojnie można do tego podejść nawet z minimalną kompetencją językową - ale oczywiście z asystą telefonu.
Na szczęście również pracuję w tym języku i gra solo pewnie nie stanowiłaby problemu. Wątpliwości wynikają głównie z faktu, iż chciałbym grać w dwie osoby, z żoną, której poziom znajomosci angielskiego to B2. Myślisz, że to powinno wystarczyć czy też dobrze byłoby podeprzeć się google tłumaczem?
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

To w takim razie spokojnie, nie ma tu tekstu aż tak dużo na raz, aby było to jakąś przeszkodą. A google translate spokojnie ogarnie te dłuższe teksty, które się pojawiają i nawet może wspomóc uczucie imersji w ten świat.
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 39
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Yorvell »

Mam już za sobą tutorial i biorę się za pierwszy cykl. Jeśli chodzi o wymagany poziom językowy, to mam następujące wrażenia.
Instrukcja jak to instrukcja. Jeśli miało się już w rękach rulebooka to jakiegoś cięższego tytułu po angielsku, to powinno się wiedzieć z czym mamy do czynienia.
Jeśli chodzi o część fabularną, to przede wszystkim tekst nie jest stylizowany. Co prawda mamy tu angielsko-greckie nazwy, co może z początku trochę w głowie zamieszać, ale to kwestia raczej obycia ze światem. Nie znajdziemy tu jednak konstrukcji zdania, czy zabiegów stylistycznych, które znacząco by nam utrudniły odbiór z faktu braku obcowania z takowym (dla przykładu, podobno Tainted Grail w oryginale używał staroangielskiego, co stanowiło problem dla wielu odbiorców). Jest sporo różnorodnych przymiotników, które mogą być niezrozumiałe z racji braku obcowania z literaturą po angielsku na co dzień, ale nawet nie rozumiejąc ich do końca, kontekst zdania w 95% jest jasny.
Moim zdaniem nie ma się co zniechęcać, tylko szlifować język na tej grze :)
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Thanes »

Grzecznie czekać na dodruk z KS czy szukać używki? Zapowiedzieli jakiś update gry?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: brazylianwisnia »

Thanes pisze: 10 kwie 2023, 13:05 Grzecznie czekać na dodruk z KS czy szukać używki? Zapowiedzieli jakiś update gry?
Zawsze lepiej poczekać na komplet info. kampania już za miesiąc a w najbliższych dniach maja powiększyć draft kampanii więc też coś więcej będzie wiadomo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Sixshot
Posty: 227
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 24 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Sixshot »

Pytanie do tych co już grali w grę. podstawka tj 3 akty ile dają czasu zabawy łącznie ?
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 579
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 248 times
Been thanked: 300 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: andrzejstrzelba »

Chciałem zapytać o poziom trudności tej gry, który na BGG wynosi 4,73 ? Gram dużo w Shadows of Brimstone w którym jest ogrom żetonów, modyfikatorów, przedmiotów do zdobycia czy możliwości rozwoju umiejętności swojego bohatera. Instrukcja ma jeśli dobrze pamiętam około 50 stron i jest wiele drobnostek o których trzeba pamiętać. To wszystko może powodować pewne trudności, a jej ciężar jest oceniony przez graczy na około 3 - 3,5 (w zależności od podstawki).
Dlaczego w takim ATO jest taki ciężki ? Z czego to wynika ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11032
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

Sixshot pisze: 10 kwie 2023, 20:27 Pytanie do tych co już grali w grę. podstawka tj 3 akty ile dają czasu zabawy łącznie ?
Tak że 100h z tego co wiem
Dhel
Posty: 705
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 467 times
Been thanked: 394 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dhel »

Więcej :) , każdy akt to średnio 50 godzin, dodatkowo jest teatr który daje ci możliwość rozgrywania walk i tworzenia nowych broni, coś a la Kingdom Death (tylko trzeba teatr odblokować :wink: ), każdy akt spokojnie można 2 razy przejść, tutaj biorąc poprawkę że w ogóle się uda przejść, bo to tez proste nie jest, zwłaszcza drugi i podobno trzeci.
Czyli delikatnie mówiąc ponad 150 godzin. I to bez żadnego grindowania, zbierania zasobów ( zasoby są, same wpadają)

Co do złożoności, to wydaje mi się, że będzie podobna jak w Shadows of Brimstone gdy pokierujemy 4 postaciami, dużo kart, statusów, to trzeba śledzić i się w tym nie pogubić.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 992
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 627 times
Been thanked: 543 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Irr3versible »

Złożoność to głownie walki oraz proces przygotowania - rozwój technologii, tworzenie przedmiotów które mają kluczowy wpływ na nasze początkowe możliwości.
Nie znam dobrze SoB, ale z tego co kojarzę to gra nie jawi się głębią potyczki - rzuć kością K6 czy trafiłeś a następnie rzuć kością na obrażenia; (nie umniejszam grze, sam chciałbym spróbować, ale próg wejścia jest zbyt duży - koszt plus składanie figurek). W teorii to samo, ale jednak pozycjonowanie, przygotowywanie ataków dla innych kompanów, przeglądanie decków bossa (oraz ich wszystkich umiejętności w walce, które zwiększają się z postępem) dodają znacznie więcej głębi i decyzji - a to się w jakimś stopniu dodatkowo przekłada na złożoność/trudność gry. Można do tego dodać jeszcze cały moduł eksploracji oraz zarządzanie statusami czy logiem naszej przygody (ale to jakoś się równoważy z cała dość złożoną obsługą SoB).

Jeśli SoB ma nico ponad 3, Machina Arcana nieco więcej to ocena ponad 4 dla ATO jest dość właściwa, choć 4,7 jest mocno przesadzone.

W kwestii kontroli hajpu, Dice Tower wypuścił recenzję - warto się zapoznać, bo mówią sporo o tych elementach, które mogą "odrzucić" cześć graczy. Rating 6.5, 7 (Camilla) i 8 (Tom).

PS. Ja nadal w połowie pierwszego cyklu bo się wziąłem za malowanie... (a w między czasie wpadł jeszcze Frostpunk to malowania... :/) plus czekam na insert.
Dekoy
Posty: 174
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 9 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dekoy »

w kwestii hajpu to tylko powiem, że ta gra to jest dla mnie 10/10 a też jestem w połowie cyklu 1 bo teraz mam mniej wolnego czasu. W tym tempie cykl 4 i 5 skończę na emeryturze :mrgreen:
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 579
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 248 times
Been thanked: 300 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: andrzejstrzelba »

Mam pytanie bo nie ogarniam.
W ofercie poniżej:

https://www.olx.pl/d/oferta/aeon-trespa ... Ti8jh.html
sprzedający oczekuje 1600 zł za podstawkę, za którą 3 lata temu zapłacił 129$ + przesyłka ? Ile w takim razie teraz będzie kosztować podstawka + 5 cykli ?
Czy ta oferta z OLX w ogóle ma sens ?
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Thanes »

W najnowszym update są podane ceny.

AEON TRESPASS: ODYSSEY REPRINT – PLEDGE LEVEL DETAILS
We’ve seen your questions about the Second Printing’s pledge levels, pricing and model, and we’re happy to oblige!

There will be 3 main Pledge Levels; Herakles, Odysseus and Mortal. In short, Herakles will include the Twelve Sins of Herakles Summer core game box, Odysseus will include the Odyssey – the Umbral Cycles core game box, and Mortal will include both, along with the Odyssey Expansions, the Illuminated Cycles.

HERAKLES PLEDGE
The Herakles is our new entry level pledge. For $129 you’ll get the Twelve Sins of Herakles Summer core game box, which encompasses 3 regions and 3 story campaigns, and offers more than 150+ hours of unique gameplay!
This pledge is perfect for anyone who wants to see what this Aeon Trespass business is all about, but doesn’t want to rush the big white box…

Note: Hold your horses, box designs are not final! :P


ODYSSEUS PLEDGE
Speaking of! The Odysseus pledge is the original Aeon Trespass: Odyssey core game box. For $299 you’ll get the three classic Cycles; Truth of the Labyrinth, Abysswatchers and Pitiless of the Sun. In all, 300+ hours of unique gameplay!

Two things worth mentioning. One: After careful consideration, we’ve decided the core game reprint will include the Gamechanger Titan expansion. However, it will not include the Skyseer Titan Expansion!

And two: we’re not really into exclusivity and FOMO, but we don’t know when we’ll be able to offer the game again. The game is enormous, and so are its costs – that’s why it’s $299! Yet, the costs are still climbing (hence the $399 ‘retail price’), and producing this thing is not the easiest! You’ve been warned…


MORTAL PLEDGE
The Mortal pledge includes all five Cycles of Aeon Trespass: Odyssey, as well as the Twelve Sins of Herakles Summer core game. This ultimate pledge will set you back $647. For this price you’ll get 3 huge boxes weighing more than 32+ kgs (70+ lbs!!!) and more 700+ hours of gameplay… not including Sins of Herakles stretch goals!
The Expansion Cycles, Gardens of Infinite Growth and Truthsayer, will be also available as a separate addon, priced at $219.

Of course, who knows what will happen during the campaign, and how much more content can we cram in there!
Sixshot
Posty: 227
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 24 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Sixshot »

Jak bym z chęcią obejrzał gameplay samouczka ATO po polsku , taki krok po kroku żeby zobaczyć jak działa ta gra i czy by siadła. Z tego co przeglądałem to każdy akt to jest tak naprawde bicie 2 potworów i bossa po kilka razy . Pytanie czy kolejne akty to jest kontynuacja ? czy sie gra tak jakby od początku tylko inny scenariusz ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11032
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

andrzejstrzelba pisze: 15 kwie 2023, 14:50 Mam pytanie bo nie ogarniam.
W ofercie poniżej:

https://www.olx.pl/d/oferta/aeon-trespa ... Ti8jh.html
sprzedający oczekuje 1600 zł za podstawkę, za którą 3 lata temu zapłacił 129$ + przesyłka ? Ile w takim razie teraz będzie kosztować podstawka + 5 cykli ?
Czy ta oferta z OLX w ogóle ma sens ?
Nie wiesz ile dal za podstawke
Ceny w late pledge byly na poziomie 319$+ wysyłka
Wychodzilo jakies 1600 zl wlasnie

A za całość z godsform, on Ward odyssey i wszystkimi cyklami ja zapłaciłem 662$
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4100
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: brazylianwisnia »

andrzejstrzelba pisze: 15 kwie 2023, 14:50 Mam pytanie bo nie ogarniam.
W ofercie poniżej:

https://www.olx.pl/d/oferta/aeon-trespa ... Ti8jh.html
sprzedający oczekuje 1600 zł za podstawkę, za którą 3 lata temu zapłacił 129$ + przesyłka ? Ile w takim razie teraz będzie kosztować podstawka + 5 cykli ?
Czy ta oferta z OLX w ogóle ma sens ?
Aktualna cena za podstawke od wydawcy to 299USD + wysyłka. Też chętnie bym kupił Kingdom Death Monster czy Cthulhu Death May die KS po cenach które były ale niestety nikogo co sprzedaje to nie obchodzi :⁠-⁠P

Podstawka z dodatkami to będzie 519USD + wysyłka. Może się okazać, że najlepsza opcja będzie zakup nowej gry z uniwersum ATO.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
tommyray
Posty: 1328
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 410 times
Been thanked: 556 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Sixshot pisze: 15 kwie 2023, 15:18 Jak bym z chęcią obejrzał gameplay samouczka ATO po polsku , taki krok po kroku żeby zobaczyć jak działa ta gra i czy by siadła. Z tego co przeglądałem to każdy akt to jest tak naprawde bicie 2 potworów i bossa po kilka razy . Pytanie czy kolejne akty to jest kontynuacja ? czy sie gra tak jakby od początku tylko inny scenariusz ?
Nie daj się zwieść temu że to dwa potwory plus adwersarz i ostateczny boss. Jest tu powolna nauka jak działają te monstra, one w czasie eskalują co zmienia bardzo dużo w kontekście taktyki i sprzętu. Na każdy akt to są 4 cholernie wymagające monstra zmieniające się w czasie, ale dzięki repetycjom uzyskujesz wgląd jak operować przy nich tytanami, jaki dobierać i kraftować sprzęt. Dużo zmiennych, bardzo dużo znaczących decyzji po stronie gracza. Uwierz mi że więcej niż tych 4 na cykl nie ma potrzeby. Gdyby ich było więcej utraciłbyś dużo z jakości co widać wyraźnie po takim Oathsworn, gdzie z powodu tego że każda walka jest z innym monstrum lub inną wrogą grupą otrzymaliśmy randomową siekankę pozbawioną głębi i jakiejkolwiek meta.

Kolejne akty/cykle to kontynuacja. Niby niezależne story ale raczej nie zalecane jest odpalanie kolejnego bez dogłębnej znajomości poprzednich. Chodzi zarówno o story jak i sprzęt i mechaniki.
ODPOWIEDZ