[Toruń] Planszodzień ( Dni Ludzi Niepokornych)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wektor
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2011, 10:29

[Toruń] Planszodzień ( Dni Ludzi Niepokornych)

Post autor: Wektor »

Toruń, LO1 ul. Zaułek Prosowy 1. 11:00-18:00*

Dokładna lista gier pojawi się w tym tygodniu. Będzie ponad 25 gier! Wkrótce dodam info o jakich "specjalnych gości" chodzi. Na forum planszowanie oraz tutaj post o Planszodniu nie został jeszcze zaktualizowany.
Przepraszam, że plakat jest tak wielki. Zmniejszyłem go z formatu B2. Bardziej, przy nie traceniu jakości, się nie da.

*Można przedłużyć.

Obrazek
Spoiler:


Planszodzień to gry planszowe dla każdego. Impreza jest przeznaczona dla osób w każdej grupie wiekowej: od dzieci do osób starszych, ale domorośli wyjadacze też znajdą coś dla siebie. Wszystko ma konkretny program i będzie nieco bardziej zorganizowane niż tradycyjne konwenty. Na stoły zostały wyselekcjonowane gry, które: mają moralne i edukacyjne walory, traktują o historii Polski lub o Polsce współczesnej, promują przedsiębiorczość i dają dużo zabawy. Wydarzenie spełnia więc funkcję rekreacyjno-edukacyjną. Nie uświadczysz tam gier okultystycznych lub fantastycznych. Na razie nie wiadomo czy będzie możliwość zakupu niektórych gier jak to miało być na początku.
Planszodzień odbędzie się 1 października ( sobota) w Auli Liceum Ogólnokształcącego nr. 1 na starówce w Toruniu. Trwać będzie od godziny 11:00 do, godziny 18:00.

Planszodzień to część festiwalu Dni Ludzi Niepokornych. W przyszłym roku odbędzie się Festiwal Ludzi Niepokornych, który wyjdzie poza Toruń.

Patronem Planszodnia została wybrana św. Notburga - patronka czasu wolnego.

W Planszodzień odbędą się mini-turnieje gier planszowych oraz można będzie można po prostu podejść i zagrać w tzw. gry wolne. Zapewniamy również odpowiednią oprawę imprezy, wsparcie medialne oraz nagrody i różne atrakcje w tym wielki finał ze znaną osobą ze środowiska UMK w grze „Boże Igrzysko”. Współpracujemy z wydawcami gier planszowych, którzy dostarczają gry planszowe do używania i na nagrody. Niektórzy wydawcy wydelegowali już ludzi na ten nietypowy konwent. W przyszłym tygodniu, po ponownym kontakcie z producentami, napiszę, którzy dokładnie wezmą udział w Planszodniu.

Organizatorem imprezy jest toruński konserwatywny klub Szewska Pasja oraz moja osoba.

Obrazek


Przygotowałem wstępną listę gier planszowych na turnieje nie wliczając tych, które pojawią się na wystawie 'do kupna' od poszczególnych wydawców, jeśli to nastąpi. Jeśli natomiast uda się nakłonić ostatecznie wszystkich wydawców gier planszowych współpracy w ramach Planszodnia ( a tylko w tym widzę możliwość zdobycia na potrzeby turnieju tych wszystkich gier) to będą to: ALEXANDER, Kuźnia Gier, Rebel, Granna, Polskie Gry Planszowe, ADAMIGO, Lacerta.

Stara lista gier ( będzie zaktualizowana wkrótce).
Spoiler:
Planowana ( na obecną chwilę/nie finalna) lista gier.
"Boże igrzysko",
"Na Grunwald",
"Mali Powstańcy",
"Inwigilacja Luksusowa",
"Biznes po Polsku",
"Anty-Monopoly",
"Proch i Stal",
"Super Farmer"
"Kocham Cię Polsko",
"Osada",
"Gra Bebedyktyńska Skryptorium",
"Bitwa pod Grunwaldem",
"Quiz o Europie",
"Krzyżacy misja specjalna",
"Kolejka" (IPN),
"Magnum Sal",
"Super Business"
"Wysokie Napięcie" + dodatek,
i inne.

Większość gier była dobierana ze względu na polskich producentów, jednak dla niektórych gier nie udało mi się znaleźć polskich wydawców. Chciałem by od każdego wydawcy pochodziła conajmniej 1 gra na turniej.

Dzięki za lekturę wątku. Wiem, że niektóre gry wydadzą się zbyt "lekkie" dla użytkowników tego forum. Jednak trzeba zawrzeć kompromis między specyficzną tematyką Festiwalu "Dni Ludzi Niepokornych", możliwościami i tytułami wydawnictw, a preferencjami większości torunian. Jeśli macie jakieś inne propozycje - tak jak nadmieniłem wcześniej - napiszcie je w odpowiedziach. Liczymy na dużą frekwencję także ze strony studentów - w październiku rozpoczyna się rok akademicki.



Oto wstępny kalendarz wydarzeń festiwalu Dni Ludzi Niepokornych. Jeśli ktoś jest zainteresowany i chce znać dokładniejsze daty to proszę pisać do mnie e-mail lub priv.

____________________________________________________________________________________________________________________________________
Dni Ludzi Niepokornych - od 31 sierpnia do 10 października 2011

1. "Żołnierze wyklęci" - wystawa Adama Borowskiego
2. Spotkanie z kombatantami -
3. Debaty młodzieży nt. ludzi niepokornych - współpraca ze Stowarzyszeniem "Młody Głos" http://mlodyglos.eu/
4. Koncert Andrzeja Kołakowskiego
5. Konferencja prof. Wojciecha Polaka
6. Dzień Gier Planszowych "Planszodzień" - współpraca z Toruńskim Klubem Gier Planszowych http://planszowanie-torun.blogspot.com/ oraz z polskimi producentami gier planszowych.
7. Msza Św. w kościele Św. Ducha/katedrze (biskup, prezydent, parlamentarzyści)
8. Filmy w ratuszu - "pułkownicy", np. G. Braun,

____________________________________________________________________________________________________________________________________


Post będę wciąż edytował dodając nowe informację.
Planszodzień, Toruń, 1 X 2011. Aula LO1, ul. Zaułek Prosowy 1. Godz. 11:00-18:00.
http://planszowanie-torun.blogspot.com/
http://www.planszowanie.darmowefora.pl/ ... opic=195.0
ODPOWIEDZ